piątek, 29 maja 2015

Zombie rekokalipsa


Oglądasz Łoking ded, a pod łóżkiem masz roczny zapas zupek chińskich? Jeśli tak to albo jesteś studentem albo przygotowujesz się do zombi-apokalipsy? Studentom dziękujemy, a resztę zapraszam na dalszą część wpisu, w której dowiesz się dlaczego to akurat rekonstruktorzy historycznie są nadzieją ludzkości na odbudowę cywilizacji!
Już w średniowieczu obawiano się zombi.Przychodzi dzień, w którym cywilizacja ludzka staje na krawędzi zagłady. Ludzie przemieniają się w bezmózgie zombie. Czy dostosowałbyś się do nowych warunków? Jeśli jesteś rekonstruktorem historycznym to masz większe szanse niż inni! Dlaczego?

1. W piwnicy masz mały średniowieczny arsenał. I nie zawahasz się go użyć!
Broń, po naostrzeniu, będzie skutecznie rozłupywać ciała, tak jak to robiła wieku temu. Hakownicy nie nabijesz sraj-taśmą, tylko gwoździami. Drzewcówki zapewnią bezpieczny dystans. 

2. Zbroja ochroni cię przez pogryzieniem.
Będziesz musiał wymienić czepiec z ocynku na nitowany i skończy się ściemnianie ze zbrojnikami. Trzeba będzie założyć kolczugę pod blachy i ubrać sabatony oraz pełne nagolennice. Ale co tam, będziesz odporny na pogryzienie.

3. Masz ruchome obozowisko.
Namiot, kuchnia polowa, meble przenośne. Wszystko już masz. Gdy w twojej okolicy zrobi się gęsto od bezmózgich szwędaczy, po prostu przeniesiesz się w inne miejsce. Tak jak co weekend.

4. Feudalizm
Jesteś przygotowany do życia w wojskowym społeczeństwie. Dawniej zarząd w twoim bractwie był tylko formalny i grzecznościowy, ale jednak trzeba było go słuchać. Dlatego szybko zbudujesz działające społeczeństwo.

5. Przetrwasz
Znając średniowieczne sposoby budowania i bronienia twierdzy z łatwością zbudujesz fortecę, która nie będzie do sforsowania przez żadną armię zombie. Machiny oblężnicze będą skutecznie likwidować również inne zagrożenia.

6. Odbudujesz cywilizację
Dzięki poprzednim punktom przetrwasz pierwszą fazę zombie apokalipsy. Zapewne część ludzi, którzy nie są rekonstruktorami, również przetrwa. Jednak co oni zrobią gdy fabryki ustaną? Bo ty wszelkie narzędzia sobie wykujesz, a ciuchy utkasz. Bo posiadasz wiedzę o tym jak wyglądały dawno wymarłe zawody, dlatego przetrwasz w prymitywnych warunkach.Kiedy następnym razem rodzice będą krytykować, że rekonstrukcja nic ci w życiu nie da, pokaż im ten tekst. Niech wiedzą, że w przypadku zombie apokalipsy to oni będą najsłabszym ogniwem.

Źródło obrazka: Morgan M.359 Book of Hours, Folio 131v

3 komentarze:

 1. Buehehehe! Ale się uśmiałam. Ale też trochę zmartwiłam, bo moje wdzięki powoli bledną. Mm nadzieję, że polscy rycerze ostro pakują, bo będą musieli targać na plecach po kilka dam ;) oczywiście jeśli ma uroda przeminie to zawsze zombie mogą mnie jeszcze wziąć za jedną ze swoich i będę bezpieczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co jeśli jestem wczesnym łucznikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to masz nie za wesoło :D

   Usuń